Najbardziej przydatne Bundle do Symfony3

TOP 6 pozycji :)

13 lutego 2017

Dzisiaj przedstawię Wam listę najbardziej przydatnych Bundle (według mnie), które dodane do Symfony 3 znacznie ułatwią i przyśpieszą nam pracę nad web projektami.Zaznaczam, że większość z nich była testowana pod wersją Symfony 3.1.1 tak więc przy nowszych wydaniach nie daję gwarancji stabilnej pracy.
Wszystkie pakiety instalujemy za pomocą composera.

Wiele razy podczas tworzenia portali opartych o Symfony zachodziła potrzeba by zrandomizować wyniki pobierane z bazy danych. Niestety doctrine w swoim standardzie nie ma wbudowanych takich funkcji jak RAND(), MAX(), MIN() czy bardzo często pożądany DAY(). Co więcej, próżno szukać zwięzłej i precyzyjnej odpowiedzi na przedstawiony problem nawet w dokumentacji Symfony i Doctrine. Na ratunek przychodzi DoctrineExtensions.

Trigger – Sprawdzenie PESEL

[Sybase]

2 września 2016

Podczas procesu modelowania oraz oskryptowywania tworzonej przez nas bazy danych do różnych projektów, możemy się zetknąć z problemem weryfikacji wprowadzonych przez użytkownika informacji. Jako programiści powinniśmy być szczególnie nieufni co do zachowania użytkowników korzystających z naszych produktów. Triggery w bazach danych mogą pomóc nam przeanalizować wprowadzane informacje jeszcze przed umieszczeniem ich wewnątrz tabel.

Jak pobrać źródło strony za pomocą cURL ?

czyli podstawy pisania botów internetowych