Jak naprawić WordPress po migracji na serwery nazwa.pl ?

Kupiłeś serwer w nazwa.pl i Twój wordpress po migracji wyświetla tylko białą stronę? Jest to bardzo częsty problem, który zgłaszają mi średnio zaawansowani użytkownicy. Istnieje kilka możliwych przyczyn:


  • Niepoprawna wersja PHP – pierwsza i najczęstsza przyczyna. Przenosimy wordpressa w starej wersji na serwer, który domyślnie ma skonfigurowaną wersję PHP 7.x. Istnieją dwa rozwiązania: a) Zmieniamy naszą wersję PHP na 5.6 w Active Admin -> Ustawienia -> Ustawienia WWW i PHP, b) Aktualizujemy wersję wordpressa (akceptując możliwą utratę modyfikacji). Aktualne wymagania serwerowe możesz znaleźć na stronie wordpressa.
  • Wystąpił błąd a mamy wyłączone raportowanie błędów – w tej samej sekcji Active Admin nazwa.pl można zmienić nasz stosunek co do raportowania błędów. Następnie należy umieścić podany poniżej kod w wp-config.php
define( 'WP_DEBUG', false );
  • Podaliśmy niepoprawne dane do bazy danych – w przypadku gdy włączymy raportowanie błędów, dostaniemy o tym oczywiście stosowną notyfikację, należy jednak pamiętać iż host w nazwa.pl do baz MySql wygląda następująco:
sql.nazwaserwera.nazwa.pl:3306
Oceń ten artykuł:

Komentarze

Napisz komentarz

Required for comment verification